خانه

سازمان بسیج مداحان

نقش مداحان در ایام دفاع مقدس/ ربیعی مسئول بسیج مداحان استان مرکزی

ربیعی در گفتگوی با پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان به مبحث نقش مداحان در دفاع مقدس پرداخت.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان ،ابوالفضل ربیعی ، رئیس سازمان بسیج مداحان سپاه حضرت روح الله استان مرکزی به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگی دفاع مقدس و نقش مداحان در این دوران گفت: جبهه های دفاع مقدس شاهد حضور رزمندگان از هر قشر و شغل و حتی مذهبی بود.

وی بیان کرد: هرکس به واسطه کاری که می توانست انجام دهد به عشق شهادت راهی کربلای جبهه های نبرد می شد تا دین خود را به اسلام و شهدا ادا کند، در این بین مداحان همچون دیگر رزمنده گان با لبیک به پیام امام در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا کردند و علاوه بر دفاع از مرزهای میهن به خواندن نوحه در زمان های عزاداری و قرائت دعا می پرداختند.

 رئیس سازمان بسیج مداحان سپاه حضرت روح الله استان مرکزی ادامه داد: در بسیاری از عملیات ها فرماندهان برای دادن روحیه به نیروهای خود از مداحان به عنوان تابلوداران مکتب اهل بیت کمک می گرفتند.

ربیعی تصریح کرد: نواهای مداحان در جبهه با ایجاد شور حسینی در بین رزمنده ها روحیه جهاد و شهادت را در آنان تقویت می کرد.

ربیعی گفت: شور حسینی و فضای معنوی جبهه ها مدیون حضور مداحان و رزمندگانی بود که هر بار با بردن نام حسین روحیه شهادت طلبی را در بین رزمنده ها تقویت می کردند.

وی افزود: مداحان موفق نیز در شرایط کنونی در جهت زنده نگه داشتن آرمان های شهدا و امام شهدا و ترویج این آرمانها و همچنین ترویج اسلام وفرهنگ ناب محمدی (ص) تلاش می کنند.

گفتنی است برنامه های اختصاصی سازمان بسیج مداحان و مدیران هیئات مذهبی استان مرکزی از 31 شهریور تا 6 مهر با موضوع نقش مداحان و شور حسینی در دفاع مقدس در قالب معرفی شهدای شاخص مداح در فضای مجازی، تجلیل از مداحان رزمنده و جانباز، تولید و استفاده از تولیدات فرهنگی هنری تولید شده با موضوع شهدای مداح و پخش در فضای مجازی و رسانه، تقدیر و تجلیل از هیات های مذهبی که نسبت به شهدا و ارزش های دفاع مقدس ابراز احترام و یا اقدام ارزشی کرده و استفاده حداکثری از ظرفیت مداحان و هیات های مذهبی در ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره ارزش های هشت سال دفاع مقدس می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.