خانه

سازمان بسیج مداحان

اقدامات بسیج مداحان استان مرکزی در مبارزه با کرونا؛

برگزاری ۵۰ مراسم مذهبی در فضای مجازی/ضدعفونی و گندزدایی مستمر ۴۰۰ مسجد و حسینیه استان

مسئول سازمان بسیج مداحان استان مرکزی گفت: به جهت اینکه برگزاری تجمعات مذهبی در ایامی که شیوع ویروس کرونا را داریم توصیه نمی‌شود برگزاری ۵۰ مراسم مذهبی در فضای مجازی با حضور مداحان برجسته و بسیجی استان انجام‌شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان، ابوالفضل ربیعی مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه روح‌الله استان مرکزی در تشریح اقدامات این سازمان در مبارزه با کرونا گفت: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا سازمان بسیج مداحان استان مرکزی با سازمان‌دهی مداحان بسیجی اقدامات گسترده‌ای در جهت مبارزه و پیشگیری از شیوع این بیماری در قالب راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک، لباس بیمارستانی و دستکش یک‌بارمصرف، راه‌اندازی پویش‌های مختلف و تهیه بسته‌های معیشتی داشته است.

وی افزود: در این راستا تولید و توزیع ۲۰ هزار لباس بیمارستانی برای کادر درمانی، ۵ هزار ماسک بهداشتی و ۲ هزار دستکش یک‌بارمصرف بهداشتی برای نیازمندان را انجام داده است.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان مرکزی، گفت: در راستای کمک به افرادی که در طی این مدت از کرونا آسیب دیدند توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی را در دستور کار گذاشتیم که بعد از بیانات مقام معظم رهبری نیز رزمایش مؤمنانه در دستور کار قرار گرفت و بیش از ۴۰ میلیون تومان برای مرحله اول این رزمایش از خیرین و مداحان بسیجی جمع‌آوری کردیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خوبی که توسط مداحان برجسته بسیجی در استان به جهت فرهنگ‌سازی انجام شد. راه‌اندازی کمپین‌های مختلف بود افزود: در این راستا ۲۰ کمپین در فضای مجازی راه‌اندازی شد.

 مسئول سازمان بسیج مداحان استان مرکزی گفت: به جهت اینکه برگزاری تجمعات مذهبی در این ایام توصیه نمی‌شود برگزاری ۵۰ مراسم مذهبی در فضای مجازی با حضور مداحان برجسته و بسیجی انجام‌شده که با استقبال زیادی هم روبه‌رو شد و مداحان برجسته استان نیز در این طرح به‌خوبی همراهی کردند.

ربیعی بابیان اینکه یکی از اقشار آسیب‌پذیر در کرونا معتادین هستند که در راستای کمک به وضعیت آنها بیش از ۵۰ سرکشی از مجموعه‌های ترک اعتیاد انجام شد،گفت:همچنین تهیه و توزیع روزانه ۲۰۰ پرس غذا در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: سازمان بسیج مداحان با تکیه‌بر گروه‌های جهادی ضدعفونی ۵۰ مورد از اماکن عمومی و ضدعفونی و گندزدایی مستمر ۴۰۰ مسجد و حسینیه توسط مداحان بسیجی را انجام داده که این عملیات هنوز ادامه خواهد داشت.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان مرکزی اظهار داشت: در روز ولادت حضرت مهدی(عج) یک اقدام ابتکاری که توسط مداحان بسیجی راه افتاد راه‌اندازی کاروان‌های نشاط همراه با مرثیه‌خوانی بود که ۱۰ کاروان شادی و نشاط در محله‌های اراک و شهرستان‌ها برقرار شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی روضه‌های خانگی در شرایط کرونایی بیان کرد: با توجه به شروع ماه مبارک رمضان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا یک اقدام مناسبی که سابقه دیرینه هم در ایران اسلامی دارد راه اندازی روضه های خانگی است که می تواند روح تازه ای در خانه های ایرانی ایجاد کند چراکه برگزاری روضه های خانگی و یادکردن نام اهل بیت(ع) در ماه مبارک رمضان در جمع همسر و فرزندان اثرات تربیتی بسیار خوبی به همراه خواهد داشت که باید به آن توجه کرد.

 

ربیعی خاطر نشان کرد: شیوع ویروس منحوس کرونا یک فرصتی برای احیای روضه های خانگی در کشور فراهم کرد که می تواند منشأ خیرات زیادی باشد چراکه در زندگی اسلامی پایه و بنیان اصلی خانه و خانواده است و روضه های خانگی نقش مؤثری در تقویت این بنیان دارد.

انتهای پیام/

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.