خانه

سازمان بسیج مداحان

گلایه رئیس بسیج مداحان استان زنجان از کم‌توجهی به ماه محرم/ چرا فضای شهر سیاه‌پوش نشده است?

رئیس بسیج مداحان استان زنجان از متولی فضاسازی شهری انتقاد کرد و گفت: با اینکه فقط چند روز به ماه محرم مانده ولی متأسفانه مسئولان شهرداری هیچ قدمی در راستای سیاه‌پوش‌کردن شهر زنجان انجام نداده‌اند.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان،‌ جلیل محمدی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری مراسم‌های ماه محرم اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که ستاد مبارزه با کرونا باید در خصوص چگونگی برگزاری مراسم‌ها نظر دهد و بر همین اساس همه هیئت‌های استان زنجان لبیک خود را به منویات ایشان اعلام کردند.

وی با بیان اینکه "تمام هیئت‌های استان زنجان براساس پروتکل‌های بهداشتی قرار است عزاداری‌های خود را در فضای باز برگزار کنند" تصریح کرد: تمام این هیئت‌ها با تدارک مکان مناسب و برنامه‌ریزی‌های دقیق آماده برگزاری مراسم‌های ماه محرم طبق مصوبات ستاد مبارزه با کرونا هستند.

رئیس بسیج مداحان استان زنجان با تاکید بر اینکه به تمام هیئت‌های استان توصیه شده در ورودی‌ها حتما خادمانی قرار دهند که دست‌های عزاداران را  ضد عفونی کنند و بدون ماسک به هیچ‌کس اجازه ورود ندهند، ابراز کرد: طوری برنامه‌ریزی شده است که عزاداران هنگام ورود و خروج با ازدحام جمعیت مواجه نشوند.

وی با تاکید بر اینکه "همه ما طبق فرمایشات رهبری موظف هستیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم" تصریح کرد: رسانه‌های معاند و بیگانگان آماده هستند پس از محرم دلیل هرگونه افزایش مبتلایان به کرونا را به برگزاری مراسم‌های ماه محرم نسبت دهند و باید عزاداران حسینی برای خنثی‌کردن توطئه‌های دشمنان تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا اجازه ندهیم دشمنان قسم خورده انقلاب از این موضوع سوءاستفاده کنند.

محمدی در پایان با انتقاد از مسئولان شهرداری در خصوص عدم فضاسازی مناسب در شهر برای پیشواز ماه محرم گفت: طبق قانون فضاسازی شهری در خصوص فرارسیدن ماه محرم از عهده هیئت‌ها خارج شده و باید مسئولان شهرداری این کار را اجرا کنند و متاسفانه با اینکه فقط چند روز به نخستین روز ماه محرم باقی مانده عملا در شهر زنجان پایتخت شور و شعور حسینی کشور هیچ‌گونه فضاسازی شهری انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه فضاسازی شهری طبق قانون بر عهده نهاد شهرداری است، تصریح کرد: این موضوع را رسانه‌ها باید از مسئولان مربوطه مطالبه و پیگیری کنند که چرا تاکنون شهر زنجان سیاه‌پوش نشده است.

انتهای پیام/تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.