خانه

سازمان بسیج مداحان

ارجونی: خدمت بی منت بسیج ، امید آفرین برای جامعه است.

مصاحبه تفصیلی ریاست سازمان بسیج مداحان در هفته بسیج

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، سرهنگ یوسف ارجونی ریاست سازمان بسیج مداحان کشور در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مداحان در وصف و توصیف نام و ریشه معنوی بسیج تصریح کرد: بسیج لشکر حسین مظلوم است در روز عاشورا و رگبار الله اکبر و فریاد تکبیر ها که چکیده عشق است و نماد غیرت ،سمبل تعصب است در پاسداری از  مکتب اسلام.  بسیج یک فرهنگ گفتمان و یک ایدئولوژی اصیل در جهان بشریت است که حتی مرز نمی‌شناسد و بسیجی ثبت نام ندارد و بسیجی بودن به ویژگی‌های والای اخلاص تقوا و مجاهدت در راه خدا بستگی دارد و در یک کلام بسیجی یعنی پیرو ولایت و مزین به نور رهبری میباشد. 

ریاست سازمان بسیج مداحان کشور در خصوص اقدامات صورت گرفته در هفته بسیج خاطرنشان کرد: اقدامات ما در هفته بسیج به طور کلی،  برگزاری دعای ندبه در اولین روز هفته بسیج که تقریباً همه استان‌ها و در مرکزیت هم در مجموعه حسینیه شهدای بسیج با سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی مسئول محترم نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین و مرتضی طاهری ریاست محترم هیئت مدیره خانه مداحان بود که در این مراسم به تبیین نقش و جایگاه بسیج پرداخته شد و یاد و خاطره شهدای ۹۲ هزار شهید بسیجی گرامی داشته شد که در حاشیه این مراسم دعا ،بسته بندی کمک های معیشتی در قالب نهضت کمک مومنانه برنامه‌ریزی شد و انشاالله به دست نیازمندان خواهد رسید. سایر برنامه‌هایی ما در طول این هفته بسیج عمدتا صورت مجازی و بدون جمعیت و با رعایت همه پروتکل های بهداشتی خواهد بود .

وی همچنین افزود : از دیگر اقدامات سازمان بسیج مداحان بحث حضور محدود در منازل خانواده معظم و معزز شهدای مداح، پیشکسوتان و پیرغلامان اهل بیت و حضور در مزار شهدای در واقع شهرها و استان‌ها است. در آخرین روز هفته بسیج هم برگزاری دعای کمیل که مصادف با شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها میباشد که انشاالله اجرا خواهد شد

ارجونی در خصوص کارگاه حماسه فاطمی اذعان داشت: یکی دیگر از مهمترین موضوعات که قرار است در بستر فضای مجازی انجام شود ایجاد کارگاهی اموزشی تحت عنوان حماسه فاطمی میباشد که در این کارگاه به ترویج سبک زندگی فاطمی سلام الله علیها به مخاطبین پرداخته خواهد شد و در سراسر کشور این موضوع مورد تبیین، رشد و انتشار قرار خواهد گرفت چون یکی از خواسته‌های رهبر عظیم الشأن انقلاب از جامعه مداحان ورود به سبک زندگی اسلامی ایرانی است و انشالله به این طریق بتوانیم بخشی از وظایفی که به عهده ما هست را به حول و قوه الهی برنامه‌ریزی کرده و اقدام کنیم.

وی در خصوص میزان اثربخشی سازمان بسیج در کاهش شروع ویروس کرونا افزود: در مورد میزان اثربخشی بسیج مستضعفین بخصوص در جامعه پزشکی میتوان اینگونه بیان کرد که سازمان بسیج با همه توان و امکانات به پای کار امده که هم به صورت پایگاه محور و محله محور اقداماتی را در شناسایی افراد بیمار و خدمات رسانی افراد تمام تلاش خود را انجام میدهند .

سازمان بسیج مداحان نیز که به عنوان مجموعه تبلیغی و تبیینی در سطح جامعه خدمات رسانی میکند، وظیفه دارد در کنار دوستان ستایشگر و مداح که همانند قبل در کف میدان حضور داشتند، نیز به صورت تبلیغ و تبیین اثر گذاری خود را به جامعه نشان دهند . در اصل از رسالت های مهم بسیج مداحان، همکاری با نخبگان ستایشگری ، مداحان اثر گذار و شاخص در سطح کشور در امر تببین و تبلیغ میباشد که با لطف و عنایت پرودگار بتوانیم از این بیماری نیز به سهولت عبور کنیم. 

ارجونی در خصوص شعار امسال هفته بسیج اینگونه کرد: شعار امسال هفته بسیج، بسیج پیشرو در خدمت و امید آفرین می باشد که با توجه به اینکه بسیج در تمامی عرصه ها از شکل گیری انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و تاکنون در تمامی مشکلات جزو اولین میدان‌دار ها و اولین نفرات حضور داشته است توانسته بالاترین اثر گذاری را در جامعه به اثبات برساند و خدمتی بی منت را ارائه دهد. برای مثال در همین مجموعه بسیج مداحان اقدامات فراوان به خصوص پس از شیوع ویروس کرونا در جامعه انجام یافته که می‌توان به حضور در مساجد و تکایا برای ضدعفونی کردن محیط، حضور در معابر شهرها، تهیه اقلام بهداشتی مثل ماسک و مواد ضدعفونی کننده، ایجاد پویش های متفاوت مثل پویش نذر ماسک و اهدای خون اشاره کرد.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور همچنین افزود: خدمت بی منت بسیج امیدآفرین برای جامعه است. خدمات و اقدامات انجام شده بسیج در سطح جامعه امیدآفرینی را تزریق می‌کند. اقداماتی همچون راه اندازی پویش های متفاوت، خدمات رسانی در سطح شهرها،شهرستانهای دور افتاده و روستاها خدماتی هستند که ما اسم آنها را خدمات بی منت می‌گذاریم و برای خود وظیفه می‌دانیم که با اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای عزیز در خصوص افزایش امید در دل مردم مومن کشورمان بر دشمنانی که می‌خواهند ناامیدی را در جامعه القا کنند، مقابله کنیم.