خانه

سازمان بسیج مداحان

شیخ مهدی طائب: بسیاری از ماها دچار خود تحریمی شده‌ایم

سخنرانی حجت الاسلام شیخ مهدی طائب در پنجمین همایش مدیران هیآت مذهبی

حجت الاسلام شیخ مهدی طائب در سخنرانی پنجمین همایش مدیران هیآت مذهبی گفت: مخاطب امروز بنده لشکری بسیار بزرگ تحت عنوان لشکر مبینِ موثر است و لشکری که اگر امیرالمومنین علیه السلام داشت نیاز نبود در جنگ صفین شمشیرش را غلاف کند و لشکری که اگر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف داشتند کار به غیبت نمی کشید و در واقع مداح اهل بیت (ع) مدح کسانی را که در برابر سلطه و کفر و شرک ایستاده اند و شهید شده اند را انجام می دهد و برای آنان ستایشگری می کند

مسئول قرارگاه فرهنگی عمار در خصوص نگاه رهبر معظم انقلاب به جامعه ستایشگری افزود : وقت و زمان مقام رهبری در تمام امور بسیار گرانبها و ارزشمند است ولی با این وجود برای امورات مداحان از وقت با ارزش خود گذشته و زمانی ویژه را به سبب قدرتی که در لشکر حوزه مداحی و ستایشگری وجود دارد اختصاص میدهند.

شیخ مهدی طائب در پاسخ به سوال (آخرین وضعیت جریان انقلاب در انتخاب رئیس جمهور بعدی) افزود :ما برای انتخاب رئیس جمهور بعدی باید معیارهای خاص تری را در خصوصیتهای ۱. پاکدستی کامل ۲. تخصصهای مرتبط ۳ . تجربه اجرایی را در راس کار خود قرار دهیم تا انشاالله به جمع‌بندی های جامع تری در انتخاب رئیس جمهور بعدی برسیم و باید وحدت را در سرلوحه کار خود به سمت آمادگی کامل و مقابله با با تیز شدن دندانهای دشمنان خود قرار دهیم و وحدت کامل را بر روی بهترین گزینه ها انجام دهیم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی عمار در خصوص علت جلوگیری از افسردگی گریختگی گرانی و افزایش قیمت‌ها اذعان داشت: بسیاری از ما گرفتار خود تحریمی هستیم که به دو صورت ۱. پول راحت نفت ۲. پورسانتهای ناشی از پول نفت باز می گردد برای مثال ما برای چه علتی با وجود این همه جمعیت فاقد شغل و بیکار باید بسیاری از اقلام مایحتاج معیشت و خوراکی همچون گوشت سویا و غیره را از کشورهای دیگر وارد کنیم؟ در نتیجه ما دچار خودتحریمی شده ایم و به همین دلیل است که مقام معظم رهبری نام امسال را سال جهش تولید نامگذاری کرده که در این عرصه خودکفا شویم و با این گرانی مقابله کنیم ولی متاسفانه بعضی از دستها مانع تحقق این امر می شوند 

این مسئول فرهنگی در سطح کشور در مورد تدابیر برای هیآت و مساجد و مشکلات گسستگی افراد و مذهبیون و هیآت و مساجد افزود: از قدیم گفته اند حق گرفتنی است. اگر قانون یک راهی را بسته است مبنا بر این نیست که تمام راهها بسته شده است برای مثال در خیلی از مساجد گفته شده است نماز جماعت برگزار نمی‌شود ولی من دیدم امام جماعتی را که پیشنهاد حضور در مسجد و اقامه نماز به صورت فرادی و ایستادن در صفوف ولی با فاصله را به جهت انجام فرایض واجبات دینی و رعایت مسائل بهداشتی ارائه کرده است.

طائب افزود: امسال محرم همه نگران بسته بودن راه بودیم ولی آیا این راه را باز نکردیم حتی تجلی محرم امسال از همه سال ها بهتر بود چه عیبی دارد راه را خودمان باز کنیم برای مثال روضه را اگر نتوانستیم ۱۰۰ نفره برگزار کنیم دو نفره برگزار کنیم و با طرحی نوین برای مقابله با این مشکلات و پردازد.

 حجت الاسلام شیخ مهدی طائب در باره نقش هیئت مذهبی تحولات سیاسی منطقه و انقلاب گفت: مدیران هیآت می توانند برای مداحان زمینه‌ای را فراهم آورند که بهترین حرف ها را بزنند و این را به شما بگویم همانند روزهای جنگ که برای حضور یک نفر در منطقه ۱۵ نفر باید پشتیبان قرار داده شود مسئولان و مدیران هیآت مذهبی باید برای حیات و مداحان خود همچون طراحان جنگی طرحی خاص داشته باشد حتی به گونه‌ای که طراحی این مدیران هم شاید در سبک و شعر و مداحی آن مداح تاثیر گذاشته و باعث تغییر اشعار و مداحی وی شود 

طائب در توصیف سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت : حاج‌قاسم آیت الله بود، آیت الهی بود حاج قاسم در مسائل دیپلماتیک هیچ دوره ای ندیده بود ولی در تمام مسائل منطقه به طور کامل و قاطع مذاکره می‌کرد و پیش میرفتند در آخر این گونه بگویم حاج قاسم به خودی خود برایمان معجزه ای از سمت خدا بود.