خانه

سازمان بسیج مداحان

ارجونی : بعضی مداحان از سر ناآگاهی اشعاری را می‌خوانند که جای بسی تاسف دارد/ حداکثر ۵درصد از هیئت ها پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور: هیئت هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند تعدادشان بسیار کم و زیر ۵درصد است که به اعتقاد من، همین ۵ درصد عدم رعایت، برای عاشقان امام حسین(ع) زیاد است و باید کم شود.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، یوسف ارجونی مسئول سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی درخصوص میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط هیآت مذهبی افزود: کمترین درصد آسیب های کرونا از هیئت ها بوده و هست. زیرا همه هیئت ها به جز تعداد محدودی که کم هستند، رعایت می‌کنند و با انجام کامل پروتکل های بهداشتی مراسم عزاداری را برگزار میکنند.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور درباره مداحی جنجالی و منتشر شده از هیئتی در مشهد که بدون ماسک و رعایت فاصله شعری را با این مضمون: « جونم رو میدم نشه روضه تو تعطیل/ من حتی اگه بیماری بگیرم پای عشق تو میمونم بازم/ جون میدم تا ببینی جون دادن میشه آغاز کارم» می خواندند، تصریح کرد: گاهی پیش می آید که بعضی مداحان از سر ناآگاهی اشعاری را در قالب مداحی می‌خوانند که جای بسی تاسف دارد زیرا با این کار باعث می شوند، دشمن از این صحنه ها و این گونه اشعار سوء استفاده کند و به کل جامعه مداحان و هیئات مذهبی نسبت دهند، در صورتی که واقعیت این نیست.

قبل از ماه محرم، دستورالعمل های بهداشتی را ابلاغ کردیم

ارجونی در رابطه با دادن تذکرات و شیوه نامه های بهداشتی از سوی بسیج مداحان کشور اظهار داشت: قبل از ماه محرم، دستورالعمل های بهداشتی به تمامی بسیج مداحان و هیئت های سطح کشور ابلاغ کردیم.

وی بیان کرد: در جلسه شورای هیئت به ۱۰هزار مسئول هیئت، جوانان ستایشگر و نخبگان مداحی از طریق ویدئو کنفرانس تذکرات لازم را دادیم تا در این شرایط بحرانی کرونا بتوانیم مثل سال گذشته که مورد تمجید رهبر انقلاب قرار گرفتیم که از هیئات به عنوان خلق یک حماسه ماندگار یاد کردند امسال هم سربلند باشیم.

در هیات، مردم را به رعایت مسائل بهداشتی تشویق کنید

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور ادامه داد: مسئولین هیئت باید حواسشان را جمع کنند تا حتی با کمبود امکانات، به بهترین نحو و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مراسمات عزاداری را برگزار کنند و کمبود امکانات را بهانه ای برای عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی قرار ندهند تا به خاطر عده ای کم، زحمات شبانه روزی کادر درمان و هیئت های بسیاری که واقعا دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند، زیر سوال نرود.

ارجونی تأکید کرد: خواهش من از همه نوکران اباعبدالله(ع) در هیئت ها این است که حتما با رعایت فاصله و ماسک به عزاداری بپردازند و مردم را نیز به رعایت مسائل بهداشتی تشویق کنند.

مداحان به محتوای اشعار دقت کنند

وی در ادامه افزود: خواهش دیگر من این است که مداحان گرامی، حتما به بحث محتوای اشعاری که می خوانند توجه کنند تا مردم استفاده مفید از هیئت داشته باشند و در اشعارشان علاوه بر مدح از رشادت ها و بصیرت با مردم سخن بگویند تا دیگر اتفاقاتی مثل واقعه عاشورا از سر بی بصیرتی افرادی که مقابل امام خود ایستادند رقم نخورد و مردم را علاوه بر عزاداری به سمت آگاهی و بصیرت نیز سوق دهند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.