بیانیه سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی در خصوص ماه مبارک رمضان و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا

بیانیه سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی در خصوص ماه مبارک رمضان و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا

سازمان بسیج مداحان وهیآت مذهبی کشور در خصوص ماه مبارک رمضان و تصمیمات ستاد مقابله با کرونا بیانیه ای به شرح ذیل ارسال کرد

متن بیانیه

شهر رمضان الذی انزل فیه القران هدی للناس و بینات من الهدی والفرقان

 ماه مبارک رمضان ماه عبودیت و ماه بندگی مخلوق به درگاه خالق است . ماه توبه وانابه ذخیره سازی برای یک سال است که اگر خدا نخواسته در برگزاری مراسمات این ماه مخصوصا لیالی پرخیر و برکت قدر که برتر از هزار ماه می باشد خللی ایجاد شود و باعث کم رنگی برنامه های این ماه شود بسیاری از موارد دینی و مذهبی تحت الشعاع خواهد شد. چرا که سرنوشت یکسال انسانها در این ماه رقم میخورد

 خوشبختانه در طول مدت بیش از یکسال ، این جامعه ستایشگری بود که نسبت به رعایت نکات بهداشتی و شیوه نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در خط مقدم قرار گرفت و هر بار خوش درخشید , ضمن اینکه علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کاهش شیوع این بیماری اعم از ضد عفونی کردن مساجد ، حسینیه‌ها , هیآت , معابر ,مکان های پرتردد ,تولید ماسک و پخش مواد ضدعفونی , اهدای خون  و توزیع بسته های معیشتی نقش بی‌بدیل ایفا نموده است

این در حالی است که مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا دوباره بیشترین سختی را برای برپایی مراسم ماه مبارک رمضان در پیش گرفته و نسبت به سایر فعالیت ها و مناسبت ها از جمله نوروز منفعل عمل نموده و حتی مجوز فعالیت نیز در این شرایط برای برخی تورهای کشورهای خارجی نیز صادر شد که جای بسی تامل دارد و چند سوال در ذهن مخاطب و جامعه هیآت شکل می گیرد .

  1. با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده کارشناسان دینی در برگزاری مراسمات ماه های رمضان سال گذشته چرا ستاد ملی کرونا منویات حضرت آقا را نادیده گرفته است؟!

  2. چرا ستاد ملی کرونا تصمیمات منفعلانه و بعضا غیرکارشناسی اتخاذ می‌کند مگر غیر از این است که در یک سال اخیر مجالس مذهبی با شیوه نامه های نوین و با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد و به گفته خود مسئولان ستاد ملی کرونا کمترین آسیب در حوزه مراسمات مذهبی بود؟

  3. جامعه ستایشگری همانند گذشته بر لزوم فعالیت‌های خود و برپایی مجالس دعا و تضرع در ماه مبارک رمضان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی تاکید دارد.

  4. از ستاد ملی مقابله با کرونا انتظار می رود با برنامه‌ریزی معقول و منصفانه در جهت برگزاری هرچه بیشتر مراسمات ماه مبارک رمضان به یاری جامعه ستایشگری بشتابد تامردم مومنو خداجوی از فیوضات این ماه عظیم و شریف بیشتر بهرهمند شوند.

 

والسلام علی من اتبع الهدی

سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی کشور 1400/1/19